Spanyol sikerek San Marinóban

Jorge Lorenzo (jorge lorenzo, )

Mindhárom kategóriában spanyol győzelem született a gyorsasági motoros-világbajnokság vasárnapi, San Marinó-i Nagydíján.

MotoGP-ben Jorge Lorenzo ért célba először, őt a két Hondás Marc Marquez és Dani Marquez követte a dobogón.

Lorenzo magabiztosan győzött
Fotó: AFP

Moto2-ben Pol Espargaro nyert, második a japán Nakagami Takaaki, harmadik pedig Esteve Rabat lett, míg Moto3-ban Alex Rins győzött Maverick Vinales és Alex Márquez előtt.

Eredmények – gyorsaságimotoros-világbajnokság, San Marinó-i Nagydíj

MotoGP (28 kör, 118,328 km):
1. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 44:05,522 perc
2. Marc Marquez (spanyol, Honda) 3,379 mp hátrány
3. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 7,368 mp h.
Az állás 13 futam után (még 5 van hátra): 1. Marquez 253 pont, 2. Lorenzo 219, 3. Pedrosa 219

Moto2 (26 kör, 109,876 km):
1. Pol Espargaro (spanyol, Kalex Honda) 42:47,098 perc
2. Nakagami Takaaki (japán, Kalex Honda) 0,621 mp h.
3. Esteve Rabat (spanyol, Kalex Honda) 1,815 mp h.
Az állás 12 futam után (még 5 van hátra): 1. Scott Redding (angol, Kalex Honda) 202 pont, 2. Espargaro 179, 3. Rabat 151

Moto3 (23 kör, 97,198 km):
1. Alex Rins (spanyol, KTM) 39:50,516 perc
2. Maverick Vinales (spanyol, KTM) 0,050 mp h.
3. Alex Márquez (spanyol, KTM) 6,434 mp h
Az állás 12 futam után (még 5 van hátra): 1. Luis Salom (spanyol, KTM) 246 pont, 2. Vinales 227, 3. Rins KTM 225