Vanek huszadik Londonban

Vanek Margit (Vanek Margit)

Vanek Margit a huszadik helyen zárta szombaton a triatlonos világbajnoki sorozat londoni döntőjét, ezzel összetettben a 63. helyen végzett.

A nyolc állomásból álló sorozat másik magyarja, a londoni olimpikon Kovács Zsófia 41. lett a brit fővárosban, összetettben pedig 76-odikként zárt. Vanek több mint három perc hátránnyal ért célba a szigetországi fővárosban, Kovács pedig még tőle is elmaradt hárommal. A táv 1,5 kilométer úszás, 40 kilométer kerékpározás és 10 kilométer futás volt.

Összetettben a brit Non Stanford végzett az élen, megelőzve honfotársát, Jodie Stimpsont. A dobogó legalsó fokára a német Anne Haug állhatott fel.