Hátrányból fordított a bajnok a kupagyőztes ellen

vízilabda (vízilabda, malaga)

Egygólos előnyre tett szert a vasárnapi visszavágóra az Eger a Szeged ellen a férfi vízilabda Magyar Kupa legrangosabb szombati negyeddöntős párharcában.

A Bitskey Aladár Uszodában a hazaiak kezdtek jobban, akik 1-0, majd 2-1 után 4-2-re elhúztak, ám a bajnoki címvédő gólerős játékának és biztosnak tűnő vezetésének nem sokáig örvendhetett a mintegy hétszáz hazai néző: a legutóbb kupagyőztes vendégek 4-4-nél utolérték az egrieket.

Mi több: a második negyed elején már a szegedieknél volt az előny (4-5, majd 5-6). A vendéglátók azonban nem rogytak meg a fordulattól, hanem szívós munkával rendre egyenlítettek, majd a háromszoros olimpiai bajnok Biros Péter negyedik góljával már ők álltak jobban (9-8).

A minimális különbséget a legvégén is tartani tudta az Eger, így egygólos előny birtokában várhatják a vasárnap 17 órakor kezdődő visszavágót az újszegedi sportuszodában.