Sport
Szabó Gabriella (fitnesz, szabó gabriella, )

Szabó hat aranyat nyert Szolnokon

Futó Csaba
Futó Csaba

újságíró. 2013. 09. 08. 17:33

A kajakos Szabó Gabriella hat aranyéremmel zárta a Szolnokon rendezett kajak-kenu országos bajnokságot, amelynek vasárnapi zárónapján a 200 és 5000 méteres versenyeket bonyolították le.

Szabo-Gabriella(650x433).jpg (szabó gabriella, )
Szabó Gabriella tarolt Szolnokon
Fotó: MTI

A négyesben olimpiai bajnok, s a múlt heti, duisburgi világbajnokságot két elsőséggel záró Szabó Gabriella a legrövidebb távon egyesben és honvédos klubtársával, Kovács Katalinnal párosban is diadalmaskodni tudott. Pénteken, 1000 méteren egyesben, szombaton, 500 méteren pedig egyesben, párosban és a kvartettel sem talált legyőzőre.

Nem sokkal maradt el tőle a győriek kenusa, Lantos Ádám, aki összesen ötször állhatott fel a dobogó legfelső fokára: egy nappal korábban párosban és négyesben lett első, majd vasárnap, 200 méteren egyesben, párosban és klubtársaival négyesben is a leggyorsabb volt.

A leghosszabb távon, 5000 méteren a kajakos Csay Renátáé és Pauman Dánielé, valamint a kenus Vajda Attiláé lett az országos bajnoki cím.

Eredmények – kajak-kenu ob

200 m:

férfiak:

K-1:
1. Dudás Miklós (Bomba Angyalföldi VSE) 35.610 mp  
2. Hérics Dávid (Graboplast-Győr) 35.910  
3. Molnár Péter (Tiszaújváros) 36.260

K-2:
1. Horváth Bence, Szomolányi Máté (Graboplast-Győr) 32.710  
2. Sík Márton, Boros Gergely (EDF Démász-Szeged, Atomerőmű SE) 33.040
3. Csóka Gergő, Bán Kristóf (FTC) 33.260

K-4:
1. Nagy Péter, Hérics, Horváth B., Szomolányi (Graboplast-Győr) 30.170  
2. Molnár, Sík, Boros, Bán (Tiszaújváros, EDF Démász-Szeged, Atomerőmű SE, FTC) 30.430  
3. Fülöp Ákos, Kerék László, Dudás, Orlik Ádám (Bomba Angyalföldi VSE) 31.040

C-1:
1. Lantos Ádám (Graboplast-Győr) 40.550  
2. Nagy Péter (Graboplast-Győr) 40.930  
3. Korisánszky Dávid (Csepel) 41.330

C-2:
1. Nagy, Lantos 38.350  
2. Bozsik Attila, Horváth Gábor (EDF Démász-Szeged) 39.590  
3. Horváth Gergely, Korisánszky Péter (Csepel) 39.860

C-4:
1. Nagy, Lantos, Németh Gergő, Varga Dávid (Graboplast-Győr) 35.770  
2. Farkas Ádám, Szijj Dávid, Varga Ádám, Kováts Benjámin (Lágymányos) 36.390  
3. Sarudi Pál, Mike Róbert, Kovács Máté, Csóti Gergő (Építők, KSI) 36.740

nők:

K-1:
1. Szabó Gabriella (G4S-Honvéd) 41.370  
2. Tóth Dzsenifer (KSI) 42.120  
3. Szilvásy Nóra (Mezőgép) 43.000

K-2:
1. Szabó G., Kovács Katalin (G4S-Honvéd) 38.530  
2. Vad Ninetta, Tóth (KSI)38.640
3. Kozák Danuta, Szabó Ágnes (UTE) 40.180

K-4:
1. Vad, Tóth, Horváth Noémi, Nagy Szimonetta (KSI) 36.910  
2. Horváth Alexandra, Kárász Anna, Seprenyi Sára, Szeltner Ivett (EDF Démász-Szeged) 37.080  
3. Hagymási Anita, Szabó Petra, Szilvásy, Katrinecz  Rita (MAFC, Mezőgép, Szolnoki Sportcentrum) 37.240

C-1:
1. Lakatos Zsanett (Graboplast-Győr) 49.230  
2. Balla Virág (Graboplast-Győr) 51.280  
3. Langer Laura (Lágymányos) 54.800

5000 m:

férfiak:

K-1:
1. Pauman Dániel (Vasas) 19:47.000 perc  
2. Solti László (UKSC) 19:48.000  
3. Gere Bálint (Építők) 19:49.000

C-1:
1. Vajda Attila (EDF Démász-Szeged) 22:07.000  
2. Jakus Zoltán (Csepel) 23:01.000  
3. Vörös Balázs (Bajai Vízisport Klub) 23:02.000  

nők:

K-1:
1. Csay Renáta (Graboplast-Győr) 22:07.000  
2. Bara Alexandra (KSI) 22:08.000  
3. Horváth Noémi (KSI) 22:18.000

vissza a címlapra

Ajánlott videó mutasd mind

Kommentek

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.