A kajakos Szabó Gabriella hat aranyéremmel zárta a Szolnokon rendezett kajak-kenu országos bajnokságot, amelynek vasárnapi zárónapján a 200 és 5000 méteres versenyeket bonyolították le.
Szabó Gabriella tarolt Szolnokon Fotó: MTI
A négyesben olimpiai bajnok, s a múlt heti, duisburgi világbajnokságot két elsőséggel záró Szabó Gabriella a legrövidebb távon egyesben és honvédos klubtársával, Kovács Katalinnal párosban is diadalmaskodni tudott. Pénteken, 1000 méteren egyesben, szombaton, 500 méteren pedig egyesben, párosban és a kvartettel sem talált legyőzőre.
Nem sokkal maradt el tőle a győriek kenusa, Lantos Ádám, aki összesen ötször állhatott fel a dobogó legfelső fokára: egy nappal korábban párosban és négyesben lett első, majd vasárnap, 200 méteren egyesben, párosban és klubtársaival négyesben is a leggyorsabb volt.
A leghosszabb távon, 5000 méteren a kajakos Csay Renátáé és Pauman Dánielé, valamint a kenus Vajda Attiláé lett az országos bajnoki cím.
Eredmények – kajak-kenu ob
200 m:
férfiak:
K-1: 1. Dudás Miklós (Bomba Angyalföldi VSE) 35.610 mp 2. Hérics Dávid (Graboplast-Győr) 35.910 3. Molnár Péter (Tiszaújváros) 36.260
Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, a 24.hu Facebook-oldalán teheted meg. Ha bővebben olvasnál az okokról, itt találsz válaszokat.
Ma fél évszázada mámorosan danolt a tömött Napfény étterem Zalaegerszegen. A futballcsapat 1-0-ra nyert a Szállítók ellen, és 1920-as alapítása óta először jutott fel az első osztályba.
Heino Nyyssönent, a turkui egyetem docensét Finnország esetleges NATO-csatlakozásáról kérdeztük, miután Finnország és Svédország együtt kérte felvételét az atlanti védelmi szövetségbe.