Kiélezett csaták a MOL Ligában

jégkorong (jégkorong, )

A címvédő Dab.Docler és a Miskolci Jegesmedvék is hosszabbításban nyertek a jégkorongos MOL Liga vasárnapi játéknapján.

A dunaújvárosiak a csíki szentélybe látogattak el, ahol a Brassó igen simán nyerni tudott a héten. A HSC ezúttal nem adta meg magát egykönnyen, sőt, a hazaiak háromszor is vezettek, de a vendégek mind a háromszor egyenlítettek, 3-3 lett a rendes játékidő eredménye – a hazatérő Ladányi Balázs például duplázott. A hosszabbításban feléhez közeledtek a csapatok, amikor Pavuk Attila is meglőtte a maga második gólját, ez pedig győzelmet ért a Dab.Doclernek.

A Miskolci Jegesmedvék is csak hosszabbításban tudtak nyerni, ők hazai pályán verték a nyáron jól erősítő Érsekújvárt. A rendes játékidő itt is 3-3-at hozott, a hosszabbításban pedig a kapusok sokáig állták a sarat, már úgy tűnt, hogy szétlövés lesz. A Fehérvárról igazolt Hajós Roland ezt másképp gondolta és tíz másodperccel a ráadás letelte előtt eldöntötte a meccset.

A játéknap harmadik meccsén az Újpest hiába lőtt gólt a meccs elején és végén is Brassóban, így is kikapott 4-2-re.

Eredmények – MOL Liga

Corona Brasov (román)-UTE 4-2 (0-1, 4-0, 0-1)
Miskolci Jegesmedvék – Nové Zámky (szlovák) 4-3 (0-1, 2-0, 1-2, 1-0), hosszabbítás után
HSC Csíkszereda (román)-Dab.Docler 3-4 (2-2, 1-1, 0-0, 0-1), hosszabbítás után