Nibali nem sietett, mégis második lett

vincenzo nibali (vincenzo nibali, )

Az olasz Vincenzo Nibali tovább növelte az előnyét az összetettben a spanyol kerékpáros körversenyen. Az olasz Daniele Ratto nyerte a 14. szakaszt.

Egy sikeres szökés végén az olasz Daniele Ratto nyerte meg a Vuelta a Espana spanyol országúti kerékpáros körverseny szombati, 14. szakaszát, melyen az összetettben élen álló 2010-es bajnok, idei Giro d’Italia-győztes olasz Vincenzo Nibali növelte előnyét legnagyobb vetélytársaival szemben.

Vincenzo Nibali egyre közelebb a végső sikerhez
Fotó: AFP

A hideg, esős időben rendezett, Baga és Collada de la Gallina közötti 164 kilométeres hegyi szakaszon Ratto komoly előnnyel verte a mezőnyt, míg Nibali végig csak arra figyelt, hogy riválisai ne tudjanak meglépni tőle. Ez végül olyannyira sikerült neki, hogy ő ért be a második helyen, két másodpercet verve az amerikai Chris Hornerre, aki az összetettben így 50 másodperces hátránnyal áll a második pozícióban..

Vasárnap az Andorra és Peyragudes közötti 232,5 kilométeres, hegyi befutóval nehezített szakasz vár a mezőnyre.