Történelmi magyar úszóérem

szilágyi liliána (szilágyi liliána)

Szilágyi Liliána szállította a magyar úszósport első junior világbajnoki érmét, egy ezüstöt.

Hatalmas tehetségünk Dubaiban, a 200 méteres pillangóúszás döntőjében volt érdekelt kedden, a Magyar Úszó Szövetség (MÚSZ) Facebook-oldalának közlése szerint a legjobb idővel jutott döntőbe. Sokáig vezetett is a versenyben, ám végül az amerikai McLaughlin lehajrázta őt, így maradt a második hely.

Az ifjúsági Európa-bajnok Szilágyi Liliána – aki a nemrég elhunyt Gyarmati Dezső unokája – 2:09.46-os idővel csapott be a célba, ez majdnem egy másodperccel elmarad az idei legjobbjától (2:08.48), azzal pedig nyert volna.

50 méteres mellúszásban két magyar indult, Sztankovics Anna a hatodik (32.20), Sebestyén Dalma a nyolcadik lett (32.57).