Már csak kilencedik lehet a kéziválogatott

U19-es kézilabda válogatott (u19-es kézilabda válogatott, )

Az U19-es kézilabda-világbajnokság nyolcaddöntőjében a spanyolok legyőzték a magyar együttest.

A Budaörsön és Érden zajló utánpótlás-vb-n eddig felemásan teljesítetett nemzeti csapatunk, hiszen a csoportban Venezuelát és Gabont sikerült legyőzni, az osztrákokkal viszont ikszeltünk, Németországtól, valamint Norvégiától pedig kikaptunk.

A nyolcaddöntőben aztán következett az a spanyol válogatott, mely négy győzelemmel és egy vereséggel zárta a C jelű hatost.

A mérkőzés már korán eldőlt, hiszen válogatottunk csak futott az eredmény után, ezt pedig nem bírták fizikailag a magyar fiúk. Bár a kapuban Borbély Ádám remekül védett és folyamatosan tartottuk a kétgólos különbséget az első félidőben, a szünetre elfogytunk és 14-9-re megléptek a spanyolok.

A második felvonásban aztán indítottunk még egy hajrát, 25-18 után zsinórban ötszöt találtunk be a kapuba, de az idő lejárt, így 25-23 lett a vége. Így a spanyolok negyeddöntőbe jutottak, míg a magyar együttes a 9-16. helyért játszik a továbbiakban.