Negyedik lett a juniorválogatott

Vízilabda (vízilabda)

A magyar válogatott 13-10-re kikapott a szerbektől a bronzmérkőzésen, így negyedikként zárt Szombathelyen a junior férfi vízilabda-világbajnokságon.

A helyosztón a magyar és a szerb együttes döntött arról, ki viheti majd haza a bronzérmet. Sajnos a lépés szomszédainknak jött ki jobban, ugyanis a 23 gólt hozó meccsen 13-10-re nyertek.

Pedig nem volt ilyen egyértelmű a fölényük. Az első negyedet ugyan 4-1-re hozták a szerbek, a másodikban viszont feltámadt Horkai György legénysége és Berta József vezetésével 9-8-ra zárkóztunk fel a nagyszünetre.

A harmadik etapban aztán kétszer köszönt be az ellenfél, míg mi egyszer sem, így az utolsó etapban már három gólos hátrányt kellett volna ledolgozni a győzelemhez. Ez nem sikerült, a vége 13-10 lett.

A magyar csapat legjobb góldobója a három találatot jegyző Berta lett, de Sedlymayer Tamás is kétszer volt eredményes.