A spanyolokkal meccselünk

Kikapott az utolsó csoportmeccsen az U19-es világbajnokságon szereplő férfi kézilabda-válogatott Norvégiától, ezzel csoportjában a 4. helyen végeztt. A "C" csoport győztese lesz az ellenfél.

Tényszerűen: Magyarország-Norvégia 23-26 – – írja a világbajnokság honlapja.. Kicsit elfogultan: három kimaradt hétméteres és egy kicsivel több vagányság hiányzott a bravúrhoz.  És valóban, az érdi sportcsarnok telt háza egy remekül küzdő magyar válogatottat láthatott. A nagyérdemű nyilván értékelte a srácok győzni akarását, ezért tapsolta meg állva a csapatot a végén.

A norvégokat a kilenc gólos Eriksen húzta, illetve a szünet után a magyar Törteli piros lapja. A magyar válogatottból a hétgólos Faluvégi Rudolf emelkedett ki.

A norvégok csoportmásodikok, de a magyar csapat negyedik helye is nyolcaddöntőt ér. A végső helyezésünk a német-osztrák után derül ki. .

Kovács Péter, szövetségi edző szerint a nyolcaddöntős ellenfelünk Spanyolország a világbajnokság egyik legerősebb csapatát. Esélyesek a világbajnoki címre is, de az éremre mindenképp. A felkészülés alatt háromszor is játszott ellenük a csapat, de mindháromszor vereség lett a vége. Kevés az esély, de az megpróbálják megragadni…