A szegedi Petrovics Máté aranyérmes lett Caliban

Meggyőző fölénnyel lett aranyérmes Petrovics Máté, a EDF Démász Szegedi Vízisport Egyesület versenyzője a Caliba zajló Világjátékokon a maraton kajakosok mezőnyében.

A Világjátékok honlapjának tájékoztatása szerint kajak egyesben Petrovics Máté előfutamát megnyerve a legjobb idővel került a fináléba, ahol 44:15.366-os időeredményével csaknem 20 másodpercet vert a második helyen befutó portugál Alfredo FariáraPetrovics Máté számára egyébként ismeretlen volt a mezőny, előzetesen csak a helyszínen derült ki, milyen ellenfelekkel kell felvennie a versenyt. Érdekesség, hogy a sportoló édesapja, Petrovics Kálmán, a szegedi sportegyesület igazgatója 1990-ben ugyancsak egyesben volt a maratoni táv világbajnoka.

A hölgyek viadalán Csay Renáta fölényesen, több mint fél perccel volt gyorsabb a második helyezett Kiszli Vandánál, és a férfiaknál  magabiztos versenyzéssel a C-1 1000 méteren az idei Universiadén győztes, olimpiai bronzérmes Kiss Tamás a második helyet szerezte meg.