Megvan az első magyar arany Barcelonában

hosszú katinka aranyérmes (hosszú katinka, )

Hosszú Katinka első lett 200 méter vegyesen.

Hosszú Katinka már a rajt után az élre állt, így senki sem veszélyeztette az elsőségét. Pedig volt kitől tartani, hiszen ott volt a medencében az olimpiai bajnok kínai csodalány, Je Si-ven és két másik nagy esélyes, a hazai pályán versenyző Mireira Belmonte Garcia, valamint az ausztrál Alicia Coutts.

Azonban az első száz után egy testhossz előnnyel fordult a magyar úszónő és ezt az előnyét végég meg is tartotta, így rendkívül könnyen szerzett aranyérmet. Ennek fényében mondhatjuk, jó döntés volt visszalépni a 100 háttól.

A dobogóra mellé még Coutts és Belmonte Garcia állhatott fel, míg a finálé másik magyar szereplője, Jakabos Zsuzsanna, aki féltávnál még a harmadik helyen tempózott, végül a hatodik lett.

Ez az aranyérem sokkal többet jelent, mint a 2009-es, római. Eltelt négy év, melynek során rengeteg minden történt velem, és amelyek után elégtételnek érzem ezt a mostani győzelmet “- mondta Hosszú a Sport24-nek. Hozzátette: “Ilyenkor igazolódik vissza az is, hogy az olimpia után már augusztusban elkezdtem edzeni, hogy új, négyéves programot kezdtünk megvalósítani az edzőmmel, Shane-nel. Sok döntésünk talán meghökkenést keltett, például, hogy ennyit versenyeztem, most mégis kiderült: jó úton járunk.”

Hosszú félelmetes tempót diktált
Fotó: MTI / Kovács Anikó

A 24 éves Hosszú hatalmas fölénnyel, 2:07.92 perces idővel győzött, Jakabos pedig 2:10.95 perccel csapott célba. Hosszú a magyar úszósport 21. világbajnoki címét szerezte. Legutóbb 2009-ben Rómában nyert világbajnokságot, akkor 400 méter vegyesen.

Férfi 100 mellen az ausztrál Christian Sprenger diadalmaskodott, miután óriási hajrával megelőzte a szám világcsúcstartóját, a dél-afrikai Cameron van der Burgh-öt. 50 pillangón megvédte világbajnoki címét a brazil César Cielo Filho.

Női 100 pillangón a szám 2009-es világbajnoka, a még mindig csak 19 éves svéd Sarah Sjöström győzött a két évvel ezelőtt Sanghajban is második ausztrál Alicia Coutts, valamint az olimpiai bajnok és világcsúcstartó amerikai Dana Vollmer előtt.

Cseh László 100 háton az esti elődöntőben 54.00 másodperces idővel ért célba, ez futamában a hetedik, összetettben a 13. helyhez volt elég, így Cseh nem került be a fináléba.