Pars itthon jelezte, készen áll a vb-re

pars krisztián (ingyenes, )

Az olimpiai bajnok Pars Krisztián rendkívül magabiztosan, 80,41 méteres dobással nyerte a kalapácsvetést szombaton az atlétikai országos bajnokság második napján.

„Nagyot akartam dobni, de ellenfelek nélkül ebben a fülledt melegben nehezen tudtam ma motiválni magam. Nem baj, ez most így alakult. Mostantól a VB-re koncentrálok; na nem mintha eddig nem így tettem volna, de most már tényleg a célegyenesben vagyok” – mondta London olimpiai bajnoka szombati győzelmét követően. Pars Krisztián egyeduralkodásához egy kis adalék: az utánpótlás Európa-bajnoki ezüstérmes Hudi Ákos lett a második 74,41 méterrel.

A 110 méteres gátfutás döntőjében a két esélyes, Baji Balázs és Kiss Dániel nagyon ellépett a mezőnytől, előbbi 13.62-vel, két tizeddel győzött.

Két héttel a moszkvai vb előtt Budapesten, az Ikarus BSE Atlétikai Központjában versenyeznek a legjobb hazai atléták. A sportági szövetség honlapjának beszámolója szerint három nap alatt 38 versenyszámot bonyolítanak le, ezekre 513 egyéni és 47 csapatnevezés futott be.