sportlövészet (sportlövészet)

Magyar dobogós a horvátországi sportlövő Eb-n

Veres Kata bronzérmet nyert csütörtökön a kisöbű sportpuska fekvő számban az eszéki sportlövő Európa-bajnokságon.

A hazai szövetség tájékoztatása szerint a magyar lövő 593 körös eredménnyel végzett a harmadik helyen a 60 lövéses versenyben.

Győzött az ukrán Natalja Kalnis 597 körrel, míg másodikként a német Ramona Gössler zárt 595-tel.

A nap másik versenyében, sportpisztolyban Nemes Adrienn 12. lett 578 körrel. A nyolcas döntőhöz 579 kör kellett. Tobai-Sike Renáta a 20. helyen végzett 575-tel, Babicz Sára pedig a 42.-en 561-gyel.