Magyar siker a Budapest Nagydíjon

Lovassy Krisztián nyerte a kerékpáros Central European Tour vasárnapi versenyét, amelyet a Budapest Nagydíjért rendeztek.

A mezőnyre Isaszeg és Budapest között 131 kilométer várt. A táv viszonylagos rövidsége miatt a versenyzők szinte végig akcióztak, egypercesnél nagyobb szökés azonban nem volt, minden elszakadási kísérlet meghiúsult.

Budapestre, a Carl Lutz rakpartra egyben érkezett a mezőny, így sprintbefutó döntött, melyben Lovassy Krisztián bizonyult a leggyorsabbnak. A verseny tavalyi második helyezettje jó ütemben, mintegy húsz méterrel a cél előtt bújt ki a társai közül. Győzelméért 40 UCI-ranglistapontot szerzett. Csapattársa, Dér Zsolt ötödikként ért célba, azonos idővel.

A Central European Tour szombati versenyét, a Miskolci Grand Prix-t a fehérorosz Sziarhei Papok nyerte, a legjobb magyar a hetedikként végzett Dér Zsolt volt.

A kétnapos viadalon 14 ország 13 csapatának csaknem száz kerékpárosa vett részt.