Vereséggel kezdett a kosárválogatott Ausztriában

Kikapott első mérkőzésén az ausztriai felkészülési tornán a Stojan Ivkovic vezette válogatott.

Vojvoda volt a vezér

Pénteken lejátszotta első mérkőzését Oberwartban a férfi kosárlabda válogatott. A Négy Nemzet Tornáján az első ellenfél Bulgária volt. Stojan Ivkovic fiai rosszul kezdték a mérkőzést, az első negyed után kilenc pont volt a hátrány – írja a bb1.hu.
Szabó Zsolt próbált minél közelebb kerülni a bolgárokhoz, egymaga azonban kevés volt. Az ellenfél a második negyed második felében lépett el igazán, a szünetben 24 pont volt az előnyük (55-31).

A harmadik játékrészben agresszívabbá vált nemzeti csapatunk és Vojvoda Dávid vezetésével sikerült kozmetikázni az eredményen. Az utolsó negyedben Trotter duplája után sikerült feljönni öt pontra. Sajnos a végére ismét nőtt a különbség, így végül 13 pontos vereség, 94-81 lett a vége.

Folytatás szombaton Észtország, vasárnap pedig a házigazdák ellen.