Marquez átvette a vezetést a Moto GP-ben

Marc Márquez (marc márquez, )

A gyorsaságimotoros-vb Német Nagydíján kihasználta Marc Marquez, hogy Lorenzo és Pedrosa sem állhatott rajthoz.

Már beszámoltunk róla, hogy a szombati szabadedzésen hatalmasat bukott a bajnoki éllovas Dani Pedrosa, aki végül kulcscsontrepedést és agyrázkódást szenvedett. Nem indult a vasárnapi futamon.

Nem indult Jorge Lorenzo sem, aki két hete kulcscsonttörést szenvedett, majd ezen a hétvégén ráesett a sérült kezére.

Marc Marquez az élre állt
Fotó: AFP

Távollétüket kihasználva honfitársuk, a most győztes Marc Marquez átvette a vezető pozíciót összetettben.

A Moto 2-ben Jordi Torres győzött (itt Scott Redding vezet Paul Espargaro előtt), a Moto 3-ban pedig a szintén spanyol Alex Rins nyert (Luis Salom áll az élen összetettben).

Eredmények – MotoGP:

1. Marc Marquez (spanyol, Honda) 41:14.653 perc
2. Cal Crutchlow (brit, Yamaha) 1.559 mp hátrány
3. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 9.620 mp h.

A pontverseny állása 8 futam után (még 10 van hátra): 1. Marquez 138 pont, 2. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 136, 3. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 127