Universiade: győzelem a női pólósoktól is

Gangl Edina (gangl edina)

Az Egyesült Államok csapatát verte Kelemen Attila együttese a kazanyi nyári egyetemi játékokon.

Azok után, hogy a fiúk 20-3-ra megverték pénteken Grúziát Kazanyban, jöttek a lányok szombaton délelőtt, és szintén magabiztos sikerrel indítottak.

Somhegyi Noémi szerezte az első két gólt, majd Hevesi Anita és Gémes Alexa következett, 3-0 után szépített egyébként Ashley Youngírja a waterpolo.hu oldal.

A második negyedben Dalmády Petra és Csabai Dóra is feliratkozott a jegyzőkönyvbe, Hevesi és Somhegyi volt még eredményes. Egyedül a harmadik negyedet vesztettük el, Gémes és Kisteleki Hanna góljára három amerikai válasz érkezett.

De hogy mennyire komolyan vették a lányok a meccset, bizonyítja, hogy a záró játékrészt nullára hoztuk.

A kapuban Gangl Edina 61,5 százalékos hatékonysággal védett.