Baji Balázs (baji balázs, )
Sport sport

Baji dobogóközelben volt a Gyémánt Ligában

Baji Balázs ötödik lett 110 méter gáton a birminghami atlétikai Gyémánt Liga-versenyen.

A 24 éves futó a selejtezőben 13.45 másodperces eredményt elérve, futamharmadikként biztosította helyét a döntőben, ahol többek között a világcsúcstartó, olimpiai bajnok amerikai Aries Merritt és a 2009-es világbajnok barbadosi Ryan Brathwaite is ott volt a rajtnál.

A fináléban a békéscsabai sprinter egészen az utolsó gátakig kiválóan futott, s úgy tűnt, még dobogós helyre is lehet esélye, ám végül a lengyel Artur Noga és a francia Pascal Martinot-Lagarde is ellépett tőle, így végül ötödik lett. A versenyt Brathwaite nyerte 13.13 másodperces idővel a nemrég még sérüléssel bajlódó Merritt (13.22 mp) előtt.

Baji 13.39 másodperces eredménnyel ért célba, ami egyéni csúcs lenne, ám a hátszél 2,6 méter/másodperces volt, s ez nagyobb a megengedettnél.

A birminghami viadalon kevés kiemelkedő eredmény született. A legjobb versenyt a férfi magasugrók produkálták: az ukrán Bohdan Bondarenko ihletett formában ugrott, egyetlen hibát sem követett el, 2,33 méteres egyéni rekordját kétszer is megjavítva, 2,36 méterrel győzött. Mögötte az olimpiai ezüstérmes amerikai Erik Kynard lett a második 2,34 méterrel úgy, hogy 2,31-en és 2,34-en is harmadikra jutott át.

Női 200 méteren a 100 méter kétszeres olimpiai bajnoka, a félkörön londoni ezüstérmes jamaicai Shelly-Ann Fraser-Pryce (22.72 mp) meglepetésre simán kikapott a nigériai Blessing Okagbarétól (22.55 mp).