A női pólóválogatott döntetlennel nyitott

Női vízilabda válogatott (női vízilabda válogatott, )

Az I. Dunaújvárosi Főiskola Kupán a magyar női vízilabda-válogatott 13-13-as döntetlent játszott Hollandiával.

A négycsapatos nemzetközi tornán a hollandok, a britek és az oroszok mellett a magyar válogatott küzd az első helyért Dunaújvárosban.

A viadal nyitómeccsén a magyar hölgyek azzal a Hollandiával csapatak össze, mellyel az előző napokban többször is együtt edzettek, így nem ismeretlenként szálltak medencébe a felek.

A találkozón egyébként válogatottunk nem kezdett túl jól, hiszen a vendégek szinte azonnal vezetést szereztek és tartották is előnyüket. A második és harmadik negyedben azt legalább elérte a Merész-csapat, hogy hárommal többel sosem léptek meg a hollandok, majd az utolsó játékrészben jött a várt fordulat.

Antal Dóra talált magára és futószalagon szállította a gólokat, majd 11-11-nél Bujka Barbara ötöse landolt a hálóban, így a meccsen először vezettünk. A hollandok persze megpróbáltál megtörni a magyar lendületet, de az csak annyira sikerült nekik, hogy nem kaptak ki: 13-13-al ért véget a meccs.

A magyar válogatott szombat délelőtt a britekkel találkozik Dunaújvárosban.

Eredmény – I. Dunaújvárosi Főiskola Kupa

Magyarország – Hollandia 13-13 (3-4, 3-4, 2-2, 5-3)
A magyar góllövők: Antal 4, Szűcs 3, Kisteleki 2, Tóth, Menczinger, Miskolczi, Bujka 1-1.