Sarapova is kiesett Wimbledonban

maria sarapova (maria sarapova, )

A női versenytől búcsúzott még a dán Wozniacki és a szerb Ivanovic is.

Már a wimbledoni Grand Slam-torna második fordulójában megkezdődött a győzelemre is esélyes versenyzők búcsúja.
A legnagyobb szenzációt a portugál Michelle Larcher de Brito szolgáltatta. A mindössze 20 éves versenyző két játszmában legyőzte a korábbi bajnoknőt, az orosz Marija Sarapovát. A világranglista 131. helyezettje többek közt annak köszönheti sikerét, hogy háromszor sikerült elvennie ellenfele adogatását.

Fotó: AFP

A második kiemelt Viktorija Azarenka sérülés miatt pályára sem lépett Flavia Penetta ellen. A kilencedik helyen rangsorolt dán Caroline Wozniacki fájós bokával lépett pályára a 196. helyen kiemelt Petra Cetkovska ellen. Nem is lett más a vége, mint sima, 6-2 6-2-es vereség.

Volt olyan teniszező is, aki nem foghatta sérülésre a vereséget. A ranglista 12. Ana Ivanovic simán kikapott a kanadai Eugenie Bouchard ellen.

A férfiaknál egy nagymenő közben magabiztos teljesítménnyel üzent a riválisoknak. A brit Andy Murray a tajvani Lu Yen-hsun ellen lépett pályára a második fordulóban és három, viszonylag sima szettben le is győzte ázsiai ellenfelét.

Jo-Wilfried Tsonga sérülés miatt kénytelen volt feladni mérkőzését a lett Gulbis ellen. A francia kiesésén kívül nagy szenzáció eddig nem történt a második fordulóban.