Megtört az átok, meccset nyert a kosárválogatott

Öt vereség után a hatodik felkészülési mérkőzését megnyerte a magyar női kosárlabda-válogatott.

A mieink Kínában vendégszerepelnek, három négyes tornán vesznek részt. A házigazda kínaiak mellett Ausztrália, valamint az Amerikai Egyesült Államok egyetemi válogatottja a magyar csapat ellenfele. Csengtu után Csangsuban csap majd össze a négy együttes.

Farkas Sándor szövetségi kapitány együttese eddigi öt mérkőzését rendre elveszítette, a hatodik alkalommal azonban már összejött a várva várt siker. A szövetség tájékoztatása szerint az ausztrálok elleni, hétfői összecsapáson a második és a harmadik negyedben élt igazán a csapat, előbbit 22-7-re, utóbbit 24-14-re nyerte meg.

A végeredmény 79-63 lett, a mieinknek az is belefért, hogy a záró tíz percet kilenc ponttal elbukták.