Történelmet írt a magyar kosaras

A Serie A kosárlabda-bajnokság döntőjében szerda este a MontePaschi Siena a magyar légióssal felálló Virtus Roma ellen vívta meg ötödik mérkőzését, melyet 79-63 arányban nyert meg, és ezzel az olasz bajnoki címet is elhódította.

Lóránt Péter az első magyar kosaras, akinek Olaszországban érmet akaszthattak a nyakába. A fővárosban lejátszott ötödik mérkőzésen az első félidőben még jól tartotta magát a római csapat, ám a szünetben a hazaiak vezetőedzőjét kiállították, és emiatt a harmadik negyedtől már nem tudták tartani a lépést a MontePaschi rohamaival.

A magyar játékos hét perc játéklehetőséget kapott csereként, dobási kísérlete nem volt, egy lepattanóval azonban hozzájárult a mérkőzéshez. A toszkánok végül megérdemelten, 4-1-es összesítéssel lettek a Serie A bajnokai.

A következő szezonban mindkét klub részt vesz az Euroligában, azonban kedvezőtlen anyagi helyzetük nem kecsegtet sok jóval a jövőjüket illetően.