Spanyol hegemónia a Katalán Nagydíjon

jorge lorenzo (jorge lorenzo)

Mindhárom kategóriában hazai versenyző győzött Barcelonában.. Valentino Rossi a negyedik lett.

A MotoGP Katalán futamán Jorge Lorenzo győzött, így három év alatt harmadszor nyert Barcelonában. A Yamaha  versenyzője mögött az összetettben vezető Dani Pedrosa lett a második. A dobogó legalsó fokára Marc Marquez állhatott fel. Valentino Rossi remek versenyzéssel a negyedik helyen ért célba. Az előző olaszországi futamon a dobogóra álló Cal Cruthlow a hatodik körben kiesett.

Győzelmével a címvédő hátránya már csak hét pont Pedrosa mögött.

A Moto2 küzdelmei során a 34 indulóból 11 nem tudta befejezni a versenyt. A győzelmet a hazai pályán szereplő Pol Espargaro szerezte meg. Megelőzve csapattársát Esteve Rabatot és Thomas Lüthit. A Tuenta HP 40 versenyzője a pole pozícióból rajtolva nyert a forró katalán aszfaltcsíkon. Espargaro óriási izgalmak közepette, egy tizedmásodperccel előzte meg honfitársát. A svájci Lüthi a 2012-es csehországi futamon állhatott legutoljára a dobogón.

Az összetettben vezető Scott Reading az első körben kicsúszott, ennek ellenére a negyedik helyen ért célba. A brit pilóta így továbbra is magabiztosan vezeti a pontversenyt.

A Moto3 versenyén szokás szerint sok előzést és egy remek versenyt láthattak a nézők. A futamot Luis Salom nyerte. Szezonbeli harmadik győzelmével a KTM pilótája átvette a vezetést a világbajnoki pontversenyben. A dobogóra még Alex Rins és Maverick Vinales állhatott fel.
Az összetettben Salom öt ponttal vezet Vinales előtt.

A következő futamot mindhárom kategória számára két hét múlva rendezik a hollandiai Assenben.

Eredmények – gyorsaságimotoros-világbajnokság

MotoGP:
1. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 43:06.479 perc
2. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 1.763 másodperc hátrány
2. Marc Marquez (spanyol, Honda) 1.826 mp h.

A pontverseny állása 6 futam után (még 12 van hátra): 1. Pedrosa 123 pont, 2. Lorenzo 116, 3. Marquez 93

Moto2:
1. Pol Espargaro (spanyol, Honda) 41:17.307 perc
2. Esteve Rabat (spanyol, Honda) 0.081 másodperc hátrány
3. Thomas Lüthi (svájci, Honda) 6.264 mp h.

A pontverseny állása 6 futam után (még 11 van hátra): 1. Scott Redding (angol, Honda) 114 pont, 2. Espargaro 79, 3. Rabat 75

Moto3:
1. Luis Salom (spanyol, KTM) 41:15.331 perc
2. Alex Rins (spanyol, KTM) 0.211 mp hátrány
3. Maverick Vinales (spanyol, KTM) 0.634 mp h.

A pontverseny állása 6 futam után (még 11 van hátra): 1. Salom 127, 2. Vinales 122 pont, 3. Rins 101