Taroltak a magyar kajak-kenusok

A magyar versenyzők két arany-, két ezüst- és négy bronzrémet nyertek a portugáliai Vila Verdében zajló maratoni kajak-kenu Európa-bajnokság szombati napján.

A női K-1-esek között Bara Alexandra diadalmaskodott, mellette pedig Csernák Edina is felléphetett a dobogó legalsó fokára. A férfi K-1-esek küzdelmeiben Petrovics Máté harmadik lett.

A juniorok mezőnyében C-2-ben a Paufler Norbert, Burony Norbert páros győzött egy magyar egységet, a Török Márk, Koleszár Zoltán kettőst megelőzve. A női K-2-es versenyében a Metz Zsófia, Mátyás Mercédesz duó a második, a Lövei Fanni, Lövei Kitti egység pedig a harmadik helyen végzett.

A férfi K-2-esek mezőnyében pedig a Freisták Péter, Oláh Gergely páros lett bronzérmes.