Nem jutottak döntőbe a vízilabdázó lányok a Világligában

A pekingi Világliga ugynevezett Szuperdöntőjében az elődöntőket bonyolították le szerdán. A magyar válogatott vereséget szenvedett az orosz csapattól, így a bronzéremért játszik.

A negyeddöntőhöz hasonlóan – ahol az ausztrálok 6-2-re megúsztak az első negyedben – az orosz-válogatott elleni elődöntő sem kezdődött megfelelően. Kedden még sikerült bravúrosan fordítani és ha csak büntetőkkel is, de kiharcolni a továbbjutást, szerdára azonban már elfogyott az erő – magyar szempontból mindenképp.

Az első negyedben nem volt még akkora gond, mint előző nap, 3-2-re vezettek az oroszok, amit a félidőre nem sikerült egalizálni (5-3). Aztán a harmadik negyedben elfogyott a szufla, ötöt kaptunk és csak hárommal tudtunk válaszolni, négy góllal elhúztak az oroszok (10-6). A záró játékrészben már nem sok minden változott, az oroszok lassították a játékot, míg Merész András tanítványainak ereje kimerült az állandó birkózásban, a nagyarányú vereség kozmetikázásában.

Ennek ellenére nem olyan rossz eredmény ez az elődöntő.