Babosék megizzasztották esélyesebb ellenfelüket

babos tímea (babos tímea, )

A magyar teniszező a luxemburgi Mandy Minellával az oldalán az első fordulóban kikapott a Roland Garros női párosversenyében.

Babos Tímea és Mandy Minella párosa szép eredményeket szállított 2013-ban, Ausztráliában a döntőbe jutott, Kolumbiában és Marokkó pedig tornát is tudott nyerni. Utóbbit kettőt ráadásul salakos borításon, így a kettős joggal reménykedhetett egy bravúros szereplésben a francia nyílt teniszbajnokságon.

Babosék korán búcsúztak
Fotó: Team Babos

Nem várt ugyanakkor könnyű feladat Babosékra az első körben, ugyanis az esemény 13. kiemeltje volt az első ellenfél. A nyitó szettben kiélezett volt a csata, apró különbség volt csak a párosok közt, így nem meglepő, hogy rövidítés döntött a magyar, luxemburgi kettős javára.

A második játszmában egyenlített a Csang, Cseng duó, majd következett a harmadik etap, melyben ismét az ázsiaiak bizonyultak jobbnak, így ők jutottak tovább a második körbe. A mérkőzés 2 órán és 32 percen át tartott, azaz igazi maratoni csata volt.

Eredmény – Roland Garros, női páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért)

Csang Suaj, Cseng Csie (kínai, 13.) – Babos Tímea, Mandy Minella (magyar, luxemburgi) 6-7 (5-7), 6-4, 6-3