Nyugaton feltámadtak a Cápák

Los Angeles Kings (los angeles kings, )

A házigazda San Jose Sharks 2-1-re nyert a címvédő Los Angeles Kings ellen az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) Nyugati főcsoportának elődöntőjében, így az utolsó, hetedik mérkőzés dönt a továbbjutásról.

A hazaiaknak mindenképpen nyerniük kellett, és már a 7. percben Joe Thorton emberelőnyös góljával vezetést szereztek. A második játékrész elején TJ Galiardi idénybeli első playoff-góljával már 2-0 volt az állás. Még a szünet előtt Dustin Brown szépített, ám a folytatásban újabb találat már nem született.

Amelyik csapat diadalmaskodik a magyar idő szerint szerda hajnalban rendezendő Los Angeles-i összecsapáson, bejut a nyugati döntőbe. A másik ágon a Detroit Red Wings 3-2-re vezet az alapszakaszgyőztes Chicago Blackhawks ellen.

Keleten a Pittsburgh Penguins és a Boston Bruins találkozik a főcsoport fináléjában.