Megállíthatatlan volt a Heat-henger

Miami Heat (miami heat, atlanta hawks, )

Az NBA rájátszásának keleti döntőjében a Miami Heat simán legyőzte az Indiana Pacerst, így a címvédőnél van az előny.

A címvédő nehezen kezdte a párharcot, ugyanis már az első meccsen is csak hosszabbításban tudtak nyerni, a másodikat pedig meglepetésre elveszítették: a Pacers néggyel volt jobb a Heatnél.

A vasárnapi harmadik mérkőzésen viszont helyre állt a világ rendje, a bajnok látványos és eredményes játékkal rukkolt elő, az Indiana pedig csak futott az eredmény után.

Az első és a második negyed során 14 pontos előnyre tettek szert a hazaiak, így az is belefért volna, hogy egy kicsit lazítsanak a harmadik etapban, de ezt nem tették meg, és további pontokat pakoltak fel az eredményjelzőre.

A vége 114-96 lett, vagyis újra vezet a Miami az egyik fél negyedik győzelméig tartó csatában. A Heatnél a kezdő ötös minden tagja 14 pont fölé jutott, “King James”, vagyis LeBron James pedig meg sem állt 22-ig.