Sport
janics natasa (janics natasa, )

Janics lenyomta Kozák Danutát

Hamzók Gotfrid
Hamzók Gotfrid

2013. 05. 26. 17:39

Douchev-Janics Natasa, Vasbányai Henrik és Tótka Sándor is két számban diadalmaskodott vasárnap délután a kajakosok és kenusok idei első válogatóversenyén, a szegedi Maty-éren.

Fotó: MTI

A háromszoros olimpiai bajnok Douchev-Janics Natasa – aki ezen a versenyen szállt vízre először azóta, hogy ősszel előbb vissza akart térni szülőhazájába, Szerbiába, majd meggondolva magát mégis magyar színekben folytatta pályafutását – 200 méteren egyesben és Kovács Katalinnal párosban is a leggyorsabbnak bizonyult. A világklasszis duó szombaton 500 méteren, az olimpiai számban is diadalmaskodni tudott.

A vasárnapi egyesben elért arany pikantériája, hogy pénteken 500-on épp fordított eredménnyel végeztek a hölgyek: akkor Kozák lett az első, Janics pedig közel egy másodperces hátránnyal második.

A kenus Vasbányai Henrik 500 méteren aratott két győzelmet – párosban Mike Róbert volt a partnere -, míg az ifjúsági olimpiai bajnok kajakos, Tótka Sándor a legrövidebb távon mutatta be ugyanezt a bravúrt, párosban Bán Kristóffal.

A győztesek jogot szereztek az indulásra a portugáliai Montemor-o-Velhóban június közepén sorra kerülő Európa-bajnokságon, és az augusztus végén rajtoló, duisburgi világbajnoksággal kapcsolatban is előnybe kerültek a július közepi második válogató előtt. 

Az Eb-csapat összeállítása várhatóan a jövő héten válik véglegessé.

Eredmények – kajak-kenu válogatóverseny, Maty-ér

férfiak:
C-1 500 m:
1. Vasbányai Henrik (KSI) 1:53.030 p
2. Nagy Péter (Graboplast-Győr) 1:53.708 
3. Korisánszky Péter (Csepel) 1:55.232 
C-2 500 m:
1. Mike Róbert, Vasbányai (KSI) 1:45.660
2. Lantos Ádám, Varga Dávid (Graboplast-Győr) 1:46.554 
3. Kiss Tamás, Korisánszky Dávid (Csepel) 1:47.784
K-1 200 m:
1. Tótka Sándor (Kőrös) 35.534 mp
2. Dudás Miklós (Bomba Angyalföldi VSE) 35.588 
3. Molnár Péter (Tiszaújváros) 35.852 
K-2 200 m:
1. Bán Kristóf, Tótka (FTC, Kőrös) 33.183
2. Horváth Bence, Szomolányi Máté (Graboplast-Győr) 33.675 
3. Sík Márton, Beé István (Démász-Szeged, G4S-Honvéd) 34.137

nők:
K-1 200 m:
1. Douchev-Janics Natasa (Graboplast-Győr) 41.298 mp
2. Kozák Danuta (UTE) 42.030 
3. Fazekas-Zur Krisztina (Graboplast-Győr) 42.936
K-2 200 m:
1. Kovács Katalin, Douchev-Janics (G4S-Honvéd, Graboplast-Győr) 38.934
2. Tóth Dzsenifer, Hagymási Réka (KSI, MAFC) 39.912 
3. Vad Ninetta, Kárász Anna (KSI, Démász-Szeged) 40.134
C-1 200 m:
1. Takács Kincső (Graboplast-Győr) 51.324 mp
2. Lakatos Zsanett (Graboplast-Győr) 51.774 
3. Balla Virág (Graboplast-Győr) 55.332

 

vissza a címlapra

Ajánlott videó mutasd mind

Kommentek

Oregon landscape - Crown Point overlooking the Columbia River and the Gorge
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.