Szépített a Sharks és a Detroit

Los Angeles Kings (los angeles kings, )

Az NHL Nyugati Főcsoport szombat esti elődöntőin az eddig hátrányban lévő csapatok voltak eredményesek.

Bő másfél perc (94 másodperc) után kapott előnyt először a San Jose, amit aztán 4 másodperc alatt be is vert. Még az első harmadban egyenlített a Kings, de aztán többet nem rezgett a háló, jöhetett a ráadás. A Los Angeles-iek megint csak másfél percig bírták a hátrányt, amikor Logan Couture beköszönt.

A játéknap főcsoport-elődöntőjén a Detroit egyenlíteni tudott, meglehetősen simán verte a Chicagót. Ugyan a Blackhawsk hazai pályán megszerezte a vezetést, de aztán a Red Wings, különösen Zetterberg remek játékának és két góljának köszönhetően, simán nyert. A párharc 1–1 után átköltözik a detroiti Joe Louis Arenába.