Keleten Miami Heat-Indiana Pacers döntő lesz

Kálnoki Kis Attila

rovatvezető. 2013. 05. 19. 09:28

A Keleti főcsoport elődöntőjében hét ponttal verte a Pacers a New York Knickset, így összesítésben 4–2-vel jutott a fináléba.

Carmelo Anthonyra rákerült a zsák. New Yorkban mindenki az ő játékától várta a megoldást, azt, hogy 3-2-es hátrányból kiegyenlítse a párharcot. Szegény szeretett is volna megfelelni, de igazából nem tudott. Hiába szórt a két csapat szombat esti meccsén 39 pontot, a negyedik negyedben mindent elrontott.

Ugyanis három negyed után még egál volt az állás, a gyengébb kezdés után Anthony szórta a kosarakat és vezetett is a New York, de a negyedikben gyengébben védekezett, és a támadás sem ment annyira. A Pacerses Lance Stephenson többségében róla dobálta a karriercsúcsot jelentő 25 pontot, így nem is lehetett más a vége, mint 7 pontos (106-99) hazai diadal is főcsoportdöntő.

A Pacers a Miami Heattel meccsel a konferenciadöntőben a nagydöntőért.

NBA, RÁJÁTSZÁS, KELETI FŐCSOPORT, ELŐDÖNTŐ, 6. MÉRKŐZÉS:

Indiana Pacers (3.)–New York Knicks (2.) 106–99

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–2 az Indiana javára