Még egy lépés kell a bronzéremhez

Szeged-Vasas vízilabda mérkőzés (Szeged-Vasas vízilabda mérkőzés)

A Szeged jutott előnyhöz a férfi vízilabda-bajnokság rájátszásában a bronzéremért zajló, két győzelemig tartó párharc nyitómeccsének megnyerésével.

A 3. helyért, 1. mérkőzés:

A-Híd Szeged VE – TEVA-Vasas 9-8 (1-3, 2-2, 1-1, 5-2)

A legjobb góldobók: Molnár T., Younger, Kunac 2-2, illetve Vámos, Öler, Steinmetz Á. 2-2

A keddi mérkőzésen, amelynek a Szegedi Sportuszoda adott otthont, a magabiztosabb vendégek 2-0-ra, majd 5-1-re elhúztak. A nagyszünetig valamelyest javított kilátásain az alapszakaszgyőztes csongrádi csapat, 5-3-ra szépített.

A harmadik szakaszban maradt a kétgólos különbség (4-6), a negyedik negyed elején azonban 6-5-re feljöttek a hazaiak. A Szeged nagy erőket mozgósított az egyenlítésért, de Steinmetz Ádám révén Vasas-gól született a negyedik negyed közepén (5-7). Ezután Molnár Tamás zárkóztatta közelebb csapatát, majd az ő gólpassz után lett 7-8, szűk két perccel a vége előtt pedig utol is érte ellenfelét a Szeged Decker Ádám révén (8-8), de Aljosa Kunac eldöntötte a meccset góljával.

A második meccset pénteken játsszák a Komjádi uszodában (19.30).