Érik az álomdöntő a kosarasoknál

Keller Ákos (keller ákos, )

Most bírta a végét az Alba: a fehérvári kosárcsapat egy paprikás meccsen nyert a Kaposvár ellen. Nyert a Szolnok is.

Két mérkőzéssel folytatódott a férfikosárlabda NB I. bajnoki elődöntője, melyben három nyert mérkőzésig versengenek a csapatok. A címvédő Szolnok hazai pályán igyekezett kicsikarni a második győzelmet az Atomerőmű ellen, ez pedig a jó kezdésnek köszönhetően össze is jött. Az Olaj legjobbja a 29 pontos Florence volt.

Székesfehérváron az Alba a Kaposvár ellen szeretett volna javítani. Az összességében szoros összecsapást pedig Keller és Jarrod vezérletével a második negyedben nyerte meg az Alba, a hazaiak ekkor sokkal jobban játszottak ellenfelüknél és elhúztak 11 ponttal, amiből kilencet meg is őriztek a lefújásig.

A találkozó paprikás hangulatban ért véget, az utolsó percben lökdösődés is volt a pályán, Dunnt és Moore-t is kiállították.

Eredmények – férfikosárlabda NB I., elődöntők

Szolnoki Olaj KK-Atomerőmű SE 87-76 (27-10, 25-19, 16-29, 19-18)
legjobb dobók: Florence 29, Báder 17, illetve Vojvoda 23

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2-1 a Szolnok javára.

Alba Fehérvár-Kaposvári KK 92-83 (25-25, 29-18, 19-17, 19-23)
legjobb dobók: Jarrod 21, Keller 20, illetve Swanston 25, Dunn 20

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2-1 az Alba Fehérvár javára.