“Felrobbant” a San Antonio Spurs csarnoka

Az NBA elődöntőiben a San Antonio a Golden State Warriorst fogadta és kétszeri hosszabbítás után 1,2 másodperccel a vége előtt szerzett kosárral nyertek. A közönség őrjöngött.

A San Antonio csarnokában mindig fergeteges a hangulat. Aki véletlenül járt már az AT and T Centerben az tudja, micsoda hangulatot képesek teremteni a texasiak. Mégis, az NBA elődöntőinek első meccsén telt ház, 30 ezer néző szomorkodott az első három negyedben, mivel a Warriors meglepetésre 12 pontos előnyt szerzett. Na, a közönség hathatós támogatása mellett innen állt talpra, mentette hosszabbításra a meccset a Spurs.

Az első hosszabbítás 9-9-re záródott, jöhetett a második. A közönség már állva tombolt, amikor a vége előtt 1,2 másodperccel újra a vendégek álltak győzelemre. Támadott a Spurs, jött Manu Ginobili és bevert egy hármast. Szólt a duda. A csarnok “felrobbant”, Ginobili menybe ment..

A másik elődöntőn a Chicago simább meccsen húzta be a győzelmet a Miami Heat ellen.

NBA rájátszás, elődöntők, első mérkőzések:

KELETI FŐCSOPORT
Miami Heat (1.)-Chicago Bulls (5.) 86–93(15–21, 22–16, 25–21, 24–35)
A párharc állása: 1–0 a Chicago javára

NYUGATI FŐCSOPORT
San Antonio Spurs (2.)–Golden State Warriors (6.) 129–127 (25–28, 24–25, 31–39, 26–14, 9–9, 14–12) – kétszeri hosszabbítás után
A párharc állása: 1–0 a San Antonio javára