Ismétlésre ítélve

Amitől kedden tartottunk, bekövetkezett: az Alba Fehérvár másodszor is kikapott a rájátszásban, Pécsett. Döntés a továbbjutásról vasárnap.

Ha jól belegondolunk törvényszerű volt az Alba bukása a Lauber Dezső Sportcsarnokban. Idén ugyanis még nem sikerült bevennie a kék-fehér gárdának a pécsiek otthonát. Más kérdés, hogy igencsak borítékolható volt ez a variáció is, hiszen a fehérváriak a negyeddöntő eddigi valamennyi mérkőzésén enyhén szólva visszafogott teljesítményt nyújtottak. A pécsiek, pedig nyugodtan játszhattak, kész csoda volt, hogy idáig jutottak, és Csirke Ferenc vezetőedző le tudta venni játékosai válláról a terhet. Már a Fehérváron lejátszott két találkozón is voltak kifejezetten jó periódusai a mostani meccsen a Todd Hendley sérülése miatt már csak egy légióssal felálló PVSK-nak.

A második negyed elején még a pécsiek vezettek (20–13), akkor azonban nagyon beragadtak, és a vendégcsapat Damian Hollis két, valamint Supola Zoltán egy triplájára alapozva 15–1-es részhajrát értek el. Ráadásul a második negyedben a házigazdák mindössze négy pontot szereztek Hollis két büntetőjével és Jarrod Jones duplájával kezdődött a második félidő (22–34), és az Alba tíz pont körül állandósította előnyét. Tóth Norbert közeli dobása és két büntetője után a negyedik negyedben némileg felzárkózott a PVSK (48–53), ám két perccel a vége előtt megint kényelmes előnnyel vezetett az Alba (48–57). Ekkor még úgy tűnt, eldőlt a meccs és a párharc. Csakhogy a hazai csapat ezt teljesen másként gondolta. Több elrontott akció után Bradley Loesing értékesített egy büntetőt, bedobott egy duplát, majd – Csabay Ádám közeli találatát követően – dobott egy triplát is (56–57). A fehérváriak elrontották utolsó akciójukat, a pécsiek időt kértek, és az utolsó pillanatokban Tóth N. közeli dobásával megfordították az állást. Azt mindenképpen meg kell említeni, hogy a PVSK 10–0-s utolsó két percet produkáltak, elsősorban ennek köszönhették, hogy kiharcolták az ötödik mérkőzés lehetőségét.

Jegyzőkönyv:

PVSK-Panonpower – Alba Fehérvár 58-57 (18-13, 4-17, 20-21, 16-6)

Pécs, 1300 néző

Vezette: Pálla, Török R., Farkas G.

PVSK: Loesing 13/6, Halász, Kovács P. 15/12, Tóth N. 17/3, Bödör 2. Csere: Csabay 5/3, Bíró O. 2, Nagy K. 4, Horváth B. Vezetőedző: Csirke Ferenc.

Alba Fehérvár: Moore 2, Wood 3, Hollis 16/6, Szabó Zs. 2, Keller 5. Csere: Supola 7/3, Bódi, Jones 16, Juhos 6/6. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–2. 6. p.: 12–7. 9. p.: 18–10. 11. p.: 20–13. 17. p.: 21–23. 17. p.: 21–28. 22. p.: 22–34. 25. p.: 28–42. 27. p.: 37–44. 30. p.: 42–49. 35. p.: 48–53. 40. p.: 53–57

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–2

Edzőszemmel:

–  Schott Gábor (a pécsiek napokban elhunyt gyúrója – a szerk.) szelleme nélkül nem tudtuk volna ezt a meccset megnyerni, fentről figyelt minket. Nehéz héten vagyunk túl, de bebizonyítottuk, hogy akarással lehet elérni eredményt. A siker kulcsa a közönség mellett az Alba- és Szolnok-szintű védekezés volt. – Csirke Ferenc a PVSK-Pannonpower vezetőedzője

–  A jobban akaró csapat nyert. Ugyan a második negyedtől mi irányítottunk, de az utolsó tíz percben támadásban és védekezésben is sok hibát követtünk el. – Dzunics Braniszlav az Alba Fehérvár vezetőedzője