Ugyan nyert, de kiesett a Szeged

A-Híd Szeged - Crvena Zvezda vízilabda mérkőzés (A-Híd Szeged - Crvena Zvezda vízilabda mérkőzés)

A vízilabda Bajnokok Ligája-negyeddöntőben a Szegednek kétgólos hátrányt kellett volna ledolgoznia, de Szívósék csak eggyel nyertek.

A Szegednek az odavágón elszenvedett 7-5-ös vereséget kellett volna kijavítania, főleg úgy, hogy a hódmezővásárhelyi találkozón már 4-1-re is vezetett a magyar csapat a Crvena Zvezda ellen.

A belgrádi összecsapáson jól is kezdtek Molnárék, hiszen 3-1-re, majd 5-3-ra is megléptek a szerbektől, vagyis összesítésben megvolt az egál.

A Zvezda azonban felébredt, és elkezdte futószalagon termelni a gólokat, így lett hirtelen 7-5 a hazaiaknak, a Szeged pedig tíz perc alatt egyszer sem tudott a hálóba találni.

A végjátékban aztán Szívós Márton duplájával egyenlíteni tudtak a vendégek, majd az utolsó percben Molnár Tamás gólja találat magának utat a kapuba.

A vége 11-10 lett a Szegednek, tehát összesítésben 17-16-al ment tovább a Final Fourba a Crvena Zvezda.

Eredmény – vízilabda Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 2. mérkőzés

Crvena Zvezda – A Híd Szeged 10-11 (1-3, 5-2, 2-2, 2-4)
a magyar csapat góldobói:
Kunac 3, Török, Szivós 2-2, Kayes, Kiss Cs., Somogyi, Molnár 1-1

Vége a találkozónak. Hiába nyert a Szeged, kiesett a Bajnokok Ligájából.

4. NEGYED

8. PERC: Időt kért a Szeged. Bent van! 11-10 a Szegednek Molnár Tamás góljával! A szerbek lepörgették az órát, így vége a meccsnek.

7. PERC: 10-10… Elúszni látszik a szegediek továbbjutása. Húzzák az időt a szerbek, nekik a döntetlen is kiváló.

6. PERC: KUNAC!!! 10-9-re vezet a Szeged!

5. PERC: Emberelőnyben a szerbek sem tudtak mit kezdeni a labdával.

4. PERC: Nem tud fordítani a Szeged…

3. PERC: Megint Szívós Márton! Ismét egyenlő az állás, 9-9. A Zvezda két kapufát is lőtt egymás után.

2. PERC: Egyik és másik oldalon is hiba, majd Priainovic nagy gólt ragasztott a jobb felsőbe. Kár érte. 9-8.

1. PERC: Negyedszer is a szegedieké a labda. Szívós Márton a legjobbkor talált be, 8-8.

Nagyon össze kell szednie magát a Szegednek az utolsó nyolc percre…

3. NEGYED

8. PERC: Ismét vezetnek a szerbek, 8-7-es hazai előnnyel ért véget a harmadik játékrész.

7. PERC: Egál!!!! Somogyi hozza vissza a meccsbe a magyar csapatot!

6. PERC: Na végre! Török Béla töri meg a gólcsendet egy bombával! 7-6-ra feljön a Szeged.

5. PERC: Centerben szabályosan védekeztek a hazaiak, 10 perce nem lőtt gólt a Szeged.

4. PERC: Emberlőnybe került a Szeged, de nem tudtak a vendégek lőni, majd amikor már kiegészült a Zvezda, esélytelen volt a gólszerzés.

3. PERC: Sajnos mellé ment a magyar lövés. Úgy tűnik, a szerbek bedarálnak minket.

2. PERC: Ajjajj. Priainovic megint, ezzel már kettő a különbség közte.

1. PERC: Török Béla ezúttal is elcsípte a labdát. Azonban nem lőhetett a Szeged, hiszen elvették a bírók a játékszert.

Vége az első félidőnek. Jól kezdett a Szeged, csakúgy, mint az odavágón, azonban a Zvezda fordítani tudott.

2., NEGYED

8. PERC: Sajnos csak eddig. Pijetiovic közelről vette be a Szeged kapuját, így már 6-5 oda. Kiss Csaba lövése a blokkban halt el, így a szünetben a Zvezda vezet.

7. PERC: Percek óta nincs szegedi találat. A hazaiak viszont időkérés után, emberelőnyben sem tudtak gólt szerezni, így legalább nem fordítottak.

6. PERC: Döntetlen az állás Priainovic lövése után… 5-5.

5. PERC: Átvették az irányítást a szerbek, egyre jobb a játékuk.

4. PERC: Sajnos ez is bent van, Baksa pedig közel járt a hárításhoz. Pijetiovic volt ezúttal eredményes a Zvezdában (4-5).

3. PERC: Török Béla irtózatos nagy gól ragasztott a szerb kapuba! 3-5!

2. PERC: Nagyon szép gól! Kunac jelentkezett góllal ismét, megint a sarokba! 2-4! Azonnal érkezik is a hazaiak válasza, Priainovic talált be, 3-4.

1. PERC: Ismét a szegedieké a labda, de gól ezúttal nincs. Szerb találat viszont van, Rasovic egy remekül kijátszott akció után húzta be a kapuba közelről a játékszert. 2-3!

Folytatódik a meccs!

1. NEGYED

8. PERC: Betett labda a kapu elé, majd megint a kapufa hárított! A Szegednek egyelőre szerencséje van.

7. PERC: Megint Baksa! Nem megy egyelőre a játék a szerbeknek.

6. PERC: Kontrát fújnak a magyar csapat ellen. A szerbek előbb kapufát lőttek, majd Baksa védett bravúrral.

5. PERC: Jól védekezett a Szeged, majd egy kiállítás után Kiss Csaba lőtte be a labdát, így összesítésben egálra állnak a felek. Bravó!

4. PERC: A Zvezda kapujában landolt a labda, de a játékvezetők előbb érvénytelennek ítélték meg a gólt, majd megadták, így 2-1 ide.

3. PERC: Mi is előnybe kerültünk, de a lövés a kapu fölött szállt el. A letámadásból a szerbek kapufát szereztek, örülhetünk, hogy nem vezetnek.

2. PERC: Egy-egy kimaradt lehetőség mindkét oldalon. A szerbek emberelőnybe kerültek, majd Razovic egyenlített. 1-1.

1. PERC: A magyar csapat szerezte meg a labdát az első ráúszásnál. Ezaz! Aljosa Kunac remekül engedett el egy lövést középről, a labda pedig a kapu jobb oldalában landolt! 0-1!

Akár az is előfordulhat, hogy ez lesz a Szeged idei utolsó fellépése a nemzetközi porondon, de reméljük, ez nem így lesz.

Előzetes: A magyar bajnokság alapszakaszának győztese a Crvena Zvezda elleni párharc első mérkőzésén, a hódmezővásárhelyi uszodában a hazaiak már 4-1-re is vezettek, a szerb együttes mégis felállt a padlóról, végül a Zvezda 7-5-re nyert.

Ezzel pokoli nehéz helyzetbe került a Szeged, hiszen idegenben kellene ledolgozni ezt a kétgólos hátrányt ahhoz, hogy Final Fourba kerüljön az együttes.