Javított a Videoton

A Ligakupadöntőn súlyos vereséget szenvedő Videoton FC visszavágott a Ferencvárosnak, az OTP Bank Liga 25. fordulójában.

A szerdai mérkőzéshez képest jócskán átalakult a fehérváriak kezdő tizenegye, mivel kimaradt Marco Caneira, Nikolics Nemanja, Stopira, viszont bekerült Szolnoki Roland, Gyurcsó Ádám és Torghelle Sándor, ás így öt magyar is kifutott a Puskás Ferenc Stadion gyepére fehérvári színekben, eggyel több, mint a Fradiban.

Meglepetésre az első piros-kék támadás rögtön góllal végződött az első percben. Kovács István ugratta ki Torghellét a jobb oldalon, a támadó, pedig elcsúszva a jobb sarokba kotorta a labdát. 1-0

A 13. percben Muhamed Besics vagy 30 méterről, a levegőből rábombázta, Mladen Bozsovics bravúrral kiöklözte a labdát. Majd Somalia lőtt rá egy kipattanó labdát, Arturo Álvarez ezt a gólvonalról mentette.

A 24. percben Julian Jenner labdát szerzett, elfutott a jobbösszekötő helyén, aztán élesen nagy helyzetben a jobb kapufa mellé lőtt.

A 41. percben Leonardo labdát szerzett, lefutotta a védelmet a baloldalon, az ötösön álló Böde Dániel elé tálalt, aki óriási helyzetben csúnyán fölé pörgette a labdát. Három perccel később Böde fejesével Leonardo lépett ki, de a 11-es pontról gyöngén mellé gurított.

A 77. percben a frissen beállt Nikolics Nemanja remek lövését tornázta ki a léc alól Jova Levente.

A 89. percben Jenner 28 méteres szabadrúgása okozott még némi izgalmat, de labdája elsuhant a jobb kapufa mellett.

A 91. percben Kovács két csellel elszáguldott a jobb oldalon, szépen középre gurított, Nikolics átlépte a labdát, Stopira, pedig nagy helyzetben az égbe lőtt. A végén még Jenner gondoskodott arról, hogyha játékával nem, de indolens magatartásával beírja magát a jegyzőkönyvbe, mivel belerúgott Paraibába, és ez a megmozdulás Kassai Viktornál piros lapot ért.

A rangadó nagyon gyenge volt, meg sem közelítette a szerdai Ligakupa-döntő színvonalát, izgalmait. A Videoton FC győzelmével hét pontra közelítette meg a fordulóban betliző Győrt, és egy ponttal előzi meg az MTK-t, amely éppen a következő fordulóban látogat Sóstóra.

Jegyzőkönyv:

Ferencváros – Videoton FC 0-1 (0-1)

Puskás stadion, 10128 néző

Vezette: Kassai (Szpisják, Erős G.)

Ferencváros: Jova – Somalia, Besic, Gyömbér (Klein, 87.), Bönig – Jenner, Cukic (Alempijevic, a szünetben), Leonardo, Józsi, Aborah (Orosz, 90.) – Böde. Vezetőedző: Ricardo Moniz

Videoton FC: M. Bozsovics – Brachi, Juhász R., P. Vinícius, Szolnoki – Vítor Gomes, Kovács I., Mitrovics, Gyurcsó (Stopira, 85.) – Torghelle (Nikolics N., 76.), Alvarez (Paraiba, 59.). Vezetőedző: José Gomes

Gólszerző: Torghelle

Kiállítva: Jenner

Edzőszemmel:

–  Sajnos, ismét elkövettük a hagyományos hibánkat a mérkőzés elején, ezért nagy árat fizettünk, kár érte. Megvoltak a lehetőségeink, csak sajnos nem tudunk élni velük. – Ricardo Moniz a Ferencváros vezetőedzője

–  Sikerült rögtön a mérkőzés elején gólt szereznünk, utána még volt öt-hat, elég nagy lehetőségünk, amiből gólt szerezhettünk volna. A Ferencvárosnak egy igazán nagy helyzete volt, meg egy lepattanó utáni, de abból sem sikerült betalálnia. Bátran, jó felfogásban játszottunk, ez a mérkőzés számunkra az előző találkozót követően arról szólt, hogy megmutassuk az igazi arcunkat, a valós karakterünket. – José Gomes a Videoton FC vezetőedzője