Tovább tart a pécsi csoda a kosarasoknál

Az Alba Fehérvár elvérzett a PVSK ellen a negyeddöntő második mérkőzésén.

Már az óriási siker volt a PVSK számára, hogy a középszakasz végén bejutott a legjobb nyolc közé, erre sokkal nagyobb esélye volt – sokáig – a Sopronnak.

Csirke Ferenc viszont jó közösséget épít, így a pécsi női kosársikerekhez hozzászokott városban még április végén is rendeznek meccset a sportcsarnokban, a női liga végeztével is. Sőt, olyannyira rendeznek, hogy az Alba Fehérvár elleni negyeddöntő második meccsét meg is nyerte a baranyai alakulat.

A kupagyőztes Alba már a családi problémák miatt távozó Smith nélkül utazott el a meccsre, és a negyedik negyed előtt már komoly hátrányban volt. Nem is sikerült ezt ledolgozni, így biztos, hogy legalább négymeccses lesz a párharc.

A Paks a hazai – egyes pletykák szerint gyanús – vereség után Körmenden egyenlített, visszavette a pályaelőnyt, a Szolnok pedig a négy közé jutás küszöbére került.

Eredmények – férfikosárlabda NB I.:

PVSK – Alba Fehérvár 78-74 (23-13, 15-12, 18-17, 22-32)
A legjobb dobók: Tóth N. 20, Hendley 14, Kovács 13, Csabay 12, illetve Wood 28, Szabó Zs. 17, Hollis 13

Az állás: 1-1.

Szombathely – Szolnoki Olaj 89-97 (25-24, 27-22, 18-23, 19-18)
A legjobb dobók: Ivosev 23, Harazin, Kálmán 16-16, Perl 12, Will 11, illetve Horváth Á. 22, Báder 15, Bell 17, Gay 11

Az állás: 2-0 a Szolnok javára.

Körmend – Atomerőmű SE 80-98 (12-28, 26-17, 21-28, 21-16)
A legjobb dobók: Ferencz 22, Austin 20, Farkas 12, Ruják 10, illetve Levy 21, Vojvoda 20, Kámán 18, L. Williams 17