Djokovic: túlélésből jeles

novak djokovic (novak djokovic, )

A szerb világelső ismét szetthátrányból tudott nyerni a monte-carlói salakon. Andy Murray közben meglepően simán kikapott.

Novak Djokovic kedden jelezte, hogy bokasérülése ellenére vállalja a játékot a hercegségben, első mérkőzését pedig meg is tudta nyerni. Igaz, az orosz Juzsnyij ráijesztett a szerbre, ugyanis az első szettet még behúzta. Nole innen fordított és jutott tovább, így csütörtökön is jelenése volt a salakon, ezúttal az argentin Monaco volt az ellenfele.

Fotó: AFP

A dél-amerikai az első játszmát kisebb meglepetésre be tudta húzni, erre Djokovic egy 6-2-vel felelt, majd 3-0-val indított a döntő felvonásban. Ekkor úgy tűnt, Monaco feltámad poraiból, de csak fellángolásokra futotta már az argentintól, Djokovic versenghet a legjobb négy közé kerülésért, 4-6, 6-2, 6-2-re nyert.

Közben történt egy nagy meglepetés is, ugyanis Andy Murray mindössze három gémet tudott elcsenni Wawrinkától, így már a harmadik fordulóban búcsúzott. Korábban Rafael Nadal is továbbjutott a negyeddöntőbe.

Eredmények – ATP-torna, Monte-Carlo, nyolcaddöntő

Djokovic (szerb, 1.)-Monaco (argentin, 14.) 4-6, 6-2, 6-2
Nieminen (finn)-Del Potro (argentin, 5.) 6-4, 4-6, 7-6 (7-4)
Wawrinka (svájci, 13.)-Murray (brit, 2.) 6-1, 6-2
Nadal (spanyol, 3.)-Kohlschreiber (német, 16.) 6-2, 6-4
Fognini (olasz)-Berdych (cseh, 4.) 6-4, 6-2
Tsonga (francia, 6.)-Melzer (osztrák) 6-3, 6-0
Gasquet (francia, 7.)-Cilic (horvát, 9.) 7-5, 6-4
Dimitrov (bolgár)-Mayer (német) 6-2, 6-4

A negyeddöntőben: Djokovic-Del Potro, Fognini-Gasquet, Dimitrov-Nadal, Tsonga-Wawrinka