Magyar siker az Északi-sarkon!

The north pole marathon (the north pole marathon)

Kis János 5. helyen végzett az extrém körülmények között zajló„The North Pole marathon" futóversenyen.

42 195 métert lefutni normál körülmények között sem egyszerű, nemhogy az Északi-sarkon szolíd minusz 30 fokban… Ehhez képest minden évben megrendezik a „The North Pole marathon” futóversenyt és rendre több tucat induló jelentkezik. 11 900 euróért. Ugyanis az utazáson túl ennyit kell leszurkolni nevezési díjként.

A 2013 évi versenyben a magyar Kis János is rajthoz állt, és ha már ott volt, meg sem állt az abszolút 5. helyig! A férfi mezőnyben, ráadásul úgy szerezte meg az előkelő pozíciót, hogy a végén óriási hajrával 5 másodpercet vert rá az osztrák Alexander Rudigerre.

A férfiaknál a győzelmet az ír Gary Thornton szerezte meg, míg a nők versenyén az angol Fiona Oakes diadalmaskodott.

A pálya mellett több helyen állt medveriasztó eszközökkel a segítőszemélyzet, de helikopterekből és motoros szánokról is folyamatosan kísérték a mezőnyt.