F1: karambol, tűz, elszabadult abroncs a kínai nagydíjon

A kétszeres világbajnok Fernando ALonso nyerte az idei Forma-1-es szezon harmadik futamát, a vasárnapi Kínai Nagydíjat.

A Kínai Nagydíjon a rajtot a pole-ból induló Lewis Hamilton jól kapta el, Kimi Raikkönen azonban ezt már nem mondhatja el magáról, akit a két Ferrari kapásból megelőzött. Fernando Alonso és Felipe Massa nem lassított, a negyedik körben pedig a két tűzpiros autó állt az élre.

Közben kiderült, ez a hétvége nem Mark Webberé volt: az ausztrál pilótának már az időmérőn sem ment valami fényesen, végül a mezőny végére sorolták, így a csapat döntése értelmében a boxutcából rajtolt. Vasárnap már a verseny korai szakaszában kiállni kényszerült. A jobb hátsó kereke leesett az autóról és keresztbe gurult a pályán, elég veszélyes jelenet volt, de szerencsére nem lett belőle baleset – írja a Sport24.hu.

A vasárnapi Forma-1-es Kínai Nagydíj (56 kör, 305,066 km) végeredménye a formula1.com alapján:

1. Fernando Alonso (spanyol, Ferrari) 1:36:26.945 óra