Hárommal volt jobb a Debrecen

Az alapszakaszt az ötödik helyen záró Debrecen háromgólos győzelmet aratott Egerben a Vodafone férfi vízilabda ob I. utolsó fordulójában.

A vendégek közel három perc játék után szerezték meg a vezetést, de az egyenlíteni, majd fordítani is tudtak (3-2). A második felvonásban aztán egyre inkább leszakította magáról a hazai alakulatot a Debrecen, Vindisch, Giorgetti és Kállay révén 4-0-val zárták a vendégek az etapot, így a nagyszünetre már náluk volt az előny.

A harmadik negyedet az Eger nyerte 4-2-vel, a negyediket a Debrecen ugyanennyivel, így a végelszámolásnál a vendégek örülhettek, hiszen 12-9-re hozták a mérkőzést.

Eredmény – vízilabda ob I.

EKF-EgerFood-Imola – Debreceni VSE 9-12 (3-2, 0-4, 4-2, 2-4)
legjobb góllövők: Jakab 4, illetve Giorgetti 4

BVSC-Zugló – TEVA-Vasas 5-10 (3-3, 2-3, 0-2, 0-2)
legjobb góllövők: Létay 2, Rajna P. 2, illetve Vámos 2, Brugljan 2, Steinmetz Á. 2

PVSK-Fűszért – Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 6-17 (2-5, 1-5, 2-4, 1-3)
legjobb góllövők: Dragic 2, Lukács 2, illetve Aleksic 4, Tiberiu 3, Pásztor 3