Katarban rendelt a Doktor

Valentino Rossi (valentino rossi, )

Valentino Rossi remek formát mutatva ért be második helyre a gyorsaságimotoros-világbajnokság idénynyitóján. Jorge Lorenzo nyert.

Fotó: AFP

A veterán olasz a verseny elején egy hiba miatt visszacsúszott a hetedik helyre, ám a folytatásban már nagyszerűen száguldott. A második helyért folytatott küzdelemben végül Marc Marquezt és Dani Pedrosát is maga mögé tudta utasítani, így a dobogó második fokára állhatott a versenyt követően.

A győzelmet nem lehetett elvenni Jorge Lorenzótól, aki végig magabiztosan vezetve diadalmaskodott. A királykategóriában Marquezé lett a harmadik hely.

Érdekesség, hogy az alacsonyabb kategóriákban is spanyol győzelmek születtek: Moto2-ben Pol Espargaro, a Moto3-ban pedig Luis Salom nyert.

Legközelebb Amerikában randevúzik a mezőny, április 21-én rendezik az Amerikai Nagydíjat.

Eredmények – Katari Nagydíj

MotoGP:
1. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 42:39.802 perc
2. Valentino Rossi (olasz, Yahama) 5.990 mp hátrány
3. Marc Márquez (spanyol, Honda) 6.201 mp h.

A pontverseny állása 1 futam után (még 17 van hátra): 1. Lorenzo 25 pont, 2. Rossi 20, 3. Márquez 16

Moto2:
1. Pol Espargaro (spanyol, Kalex) 40:31.782 perc
2. Scott Redding (brit, Kalex) 0.844 másodperc hátrány
3. Nakagami Takagi (japán, Kalex) 12.098 mp h.

A pontverseny állása 1 futam után (még 16 van hátra): 1. Espargaro 25 pont, 2. Redding 20, 3. Takagi 16

Moto3:
1. Luis Salom (spanyol, KTM) 38:26.859 perc
2. Maverick Vinales (spanyol, KTM) 0.417 másodperc hátrány
3. Alex Rins (spanyol, KTM) 0.423 mp h.

A pontverseny állása 1 futam után (még 16 van hátra): 1. Salom 25 pont, 2. Vinales 20, 3. Rins 16