Elmaradt a magyar bravúr a Davis Kupában

Balázs Attila ötszettes csatában kikapott Gilles Müllertől a budapesti Elektromos Csarnokban, így a magyar csapat az utolsó mérkőzés eredményétől függetlenül elvesztette a luxemburgiak elleni osztályozót a tenisz Davis Kupa euro-afrikai zóna II-es csoportjában.

Balázs Attila nagy csatára késztette ellenfelét
Fotó: MTI / Kovács tamás

A világranglista 256. helyén álló Balázs Attila az első játszmát még rövidítésben megnyerte, ezt követően azonban a rangsorban 68. Gilles Müller – aki a DK-ban 2007 óta mindössze egyetlen meccset vesztett el, azt is britek szupersztárja, Andy Murray ellen – a következő két szettet magabiztos játékkal hozta. A negyedik játszmában Balázs 3-3-nál elvette ellenfele adogatását és ezt az előnyt meg is tartotta, így jöhetett a meccset eldöntő ötödik felvonás.

Ezt nem is kezdhette volna jobban a magyar játékos, ugyanis azonnal elvette Müller adogatását, amit azonban a luxemburgi pillanatok alatt visszavett. Ezt követően fej fej mellett haladt a két játékos, Balázs két meccslabdát is hárított Müller 5-4-es vezetésénél. Hatalmas csata alakult ki, amiből végül Müller jött ki jobban, ugyanis 8-7-es vezetésénél elvette Balázs adogatását és megnyerte az összecsapást.

A magyarok 2003-ban jutottak fel és azóta szerepeltek az euro-afrikai zóna II-es csoportjában.

A magyarok legutóbb 11 éve játszottak Luxemburggal, amikor 4-1-re kikaptak, előtte azonban 1962-ben és 1971-ben is 5-0-ra nyertek. Budapesten ezt megelőzően utoljára 2007-ben került sor DK-csatára, akkor a magyar válogatott 4-1-re kikapott Monacótól a Római Teniszakadémián.

Eredmény – Davis Kupa, ero-afrikai zóna II-es csoport

Magyarország-Luxemburg 1-3 – állás

Balázs Attila-Gilles Müller 7:6 (7-1), 2:6, 3:6, 6:4, 7:9

szombaton játszották:
Fucsovics Márton, Gödry Levente-Gilles Müller, Mike Scheidweiler 6:4, 2:6, 3:6, 0:6