Erdély büntetőjével vertük Romániát

jégkorong (jégkorong, )

A magyar U18-as jégkorong-válogatott megnyerte a divízió II-es világbajnokságot és egy osztállyal feljebb jutott.

Esélyesként utazott el Észtországba, a divízió II-es ifjúsági világbajnokság A csoportjának helyszínére a magyar együttes, amely időrendi sorrendben haladva Lettországot (4-2), Nagy-Britanniát (6-2), Horvátországot (2-1) és a házigazda Észtországot (9-3) is legyőzte. A remek eredményeknek köszönhetően már csütörtökön biztossá vált, hogy a csapat aranyérmet szerez a világbajnokságon és feljut a divízió I/B-be.

Szombaton azért még várt egy mérkőzés a mieinkre, a román válogatott volt az ellenfél, amely ellen a hibátlan mérleg megőrzése is volt a tét. Az ellenfél szerzett vezetést, amire a harmadik harmadban érkezett a magyar válasz, végül Erdély Csanád gólja döntött a rávezetéseknél, 2-1 lett a találkozó vége.

A jegkorongblog.hu tudósítása szerint a két csapat játékosai a baráti hangulatú meccset követően összeálltak egy közös fotóra is.