Iványi Dalma csapata jutott a négy közé

A PINKK Pécsi 424 csapata kiverte a negyeddöntőben a PEAC Pécset a női kosárlabda-bajnokságban.

Nagy meglepetésre a szezon végére kipukkant a Zeljko Djokic irányította PEAC Pécs. A Pécsen is játszó – nem csak nevében – pécsi csapat az Adria Ligában remekelt, a bajnokság középszakaszára viszont elfáradt.

Ennek köszönhető, hogy a negyeddöntőben végül a PINKK 424 csapatával kellett találkoznia. A Diósgyőrtől elszenvedett vereség miatt a miskolciak kapták a ZTE-t, és túl is jutottak a zalaiakon.

A PINKK a másik pécsi csapat, amely Komlón játssza hazai mérkőzéseit. Iványi Dalmáék már pénteken elvették a pályaelőnyt a Fűrész Diáéktól, így elég volt vasárnap nyerniük odahaza az elődöntőért.

Ez fölényesen sikerült, a döntőbe jutásért a Sopron lesz az ellenfél. Ott még inkább nem a PINKK lesz az esélyes.

Eredmények – női kosárlabda-bajnokság:

PINKK 424 – PEAC Pécs 76-52 (19-15, 20-10, 12-15, 25-12)
A legjobb dobók: Laczi 15, Iványi, Ruják, Sarok 12-12, Brumermane 10, illetve Fűrész, Horváth 12-12