Pécsen nyertek Iványiék

A bajai PINKK Pécsi 424 "idegenben", a Work Force DVTK Miskolc hazai pályán nyert a női kosárlabda NB I. negyeddöntőjében.

A hazai pályán játszó PEAC-Pécs az első negyedben jól tartotta magát, ám a “vendégek” a félidőre el tudtak lépni hét ponttal. A vendéglátó a harmadik negyedet megnyerte és felzárkózott 51-52-re, ám a záró tíz percet csúnyán elbukta, így végül 67-59-es vereséget szenvedett. Fűrész Diána lett a mezőny legeredményesebb játékos a maga 15 pontjával, a túloldalon Stewart 14 egységgel, Iványi Dalma pedig kilenc ponttal és hét assziszttal zárt.

A másik negyeddöntőben a ZTE nagy csatára késztette a miskolciakat, akik végül a 16 pontos Skoric vezérletével, Lenita Sanford tempójával diadalmaskodtak 66-64-re.

Mivel a párharcok az egyik fél második győzelméig tartanak, a PINKK és a DVTK is közel került a továbbjutáshoz. Az Uniqua-Euroleasing Sopron és a HAT-AGRO UNI Győr kiemelt, így csak az elődöntőben csatlakoznak a küzdelmekhez.

Eredmények – női kosárlabda NB I., negyeddöntő, 1. mérkőzés

PEAC-Pécs – PINKK Pécsi 424 59-67 (19-20, 12-18, 20-14, 8-15)
Legjobb dobók: Fűrész 15, illetve Stewart 14

A párharc állása: 1-0 a PINKK Pécsi 424 javára. A következő mérkőzést vasárnap rendezik.

Work Force DVTK Miskolc-ZTE NKK 66-64 (20-18, 22-13, 11-16, 13-17)
Legjobb dobók: Skoric 16, illetve Gensler 27

A párharc állása: 1-0 a Miskolc javára. A következő mérkőzést szombaton rendezik Zalaegerszegen.