Kilencedszer kupagyőztes a Volán

A jégkorong Magyar Kupa döntőjében a SAPA Fehérvár AV 19 csapata ellentmondást nem tűrően győzött a házigazda Miskolci Jegesmedvék ellen, ezzel kissé feledtetve gyengébb idényét.

A fehérváriak számára a szerdai elődöntőbeli győzelem után (Dab.Docler – 7-2) a fináléban a rendező Miskolc következett. A SAPA Fehérvár AV 19 az előző napi összeállításban kezdte a mérkőzést, csupán a hálót őrizte az U20-as csapattal Znojmóban az EBYSL döntőjében fellépő Rajna Miklós helyett Bálizs Bence. Az első gólra a hetedik percig kellett várni, ekkor Hetényi Péter távoli lövése talált utat Budai Krisztián ketrecébe. Majd a 16. percben Frank Banham parádésan kezelte le Tyler Metcalfe átadását, majd csuklóból lőtt a hálóba. A középső harmadban leginkább Banham előtt nyílt gólszerzési lehetőség, de a legnagyobb helyzetet mégis a hazai jégen játszó Macik hagyták ki Miskolczi Márk révén. Aztán a záró húsz percből alig telt el egy perc, amikor Kovács Csaba játszott keresztbe, az érkező Sofron István elé, aki a pakk átvétele után lőtt, a korong, pedig Budai Krisztiánon lelassulva a gólvonal mögé hullott. A fontosabb kérdések ekkorra eldőltek, a Volán igazán nem erőltette a támadásokat, míg a házigazdák leginkább emberelőnyben veszélyeztettek, de szépíteni nem tudtak. Az 54. percben azért Mihály Árpád még búcsúzóul Tokaji Viktor lövése után a kipattanó korongot a keresztvas alá lőtte. A Volán érvényesítette rutinját, és a két csapat közötti különbséget – és legalább sikerélménnyel zárta a számukra különben korántsem rózsás szezont.

Jegyzőkönyv:

Miskolc Jegesmedvék JSE – SAPA Fehérvár AV 19 0-4 (0-2, 0-0, 0-2)

Miskolc, 1500 néző

Vezette: Kincses, Haszonits, Pálkövi Soós D.

Miskolc Jegesmedvék: Budai K. – Szirányi B., Hegyi Á., Láda B., Fodor Sz., Nagy G. – Gőz, Atkinson, Tóth A., Dubek, Saluga – Cowan, Smith, Nagy K., Szilágyi – Rafaj, Ritó, Miskolczi. Vezetőedző: Tim Kehler

SAPA Fehérvár AV 19: Bálizs – Pozsgai, Tokaji (1), Sofron 1, Vas M. (1), Kovács Cs. (1) – Sille, Horváth A., Mihály Á. 1, Sikorcin, Benk – Pratt, Durco, Banham 1, Bailey, Metcalfe (1) – Orbán (1), Hetényi P. 1, F. Novák (1), Hajós, Magosi. Mb. vezetőedző: Rich Chernomaz

Kiállítások: 8 perc illetve 8 perc

Edzőszemmel:

– Nagyon büszke vagyok a csapatra, ahogy játszott. Megalkuvás nélkül küzdöttünk egy magasabban jegyzett csapattal szemben, és úgy gondolom, hogy fantasztikus szurkolóink a szezon talán legjobb meccsét láthatták. Csak azt sajnálom, hogy a gól nem jött össze nekünk. – Tim Kehler a Miskolci Jegesmedvék JSE vezetőedzője

– Tudtam, hogy keményebb meccs lesz ez, mint a tegnapi, mert a Miskolc egy fiatalabb csapat. Így is történt, ellenfelünk nagyon sokáig jól tartotta magát, remekül játszott. Örülök a kupagyőzelemnek. – Rich Chernomaz, Sapa Fehérvár AV19 megbízott vezetőedzője