Egy lépésre a bajnoki címtől az Acélbikák

Peterdi Imre (peterdi imre, )

A címvédő Dab.Docler szombat után vasárnap is hosszabbításban tudott nyerni a jégkorongos MOL Liga nagydöntőjében. A dunaújvárosiak 3-1-re vezetnek az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban.

A címvédő rendesen visszavágott a HSC Csíkszeredának a hazai környezetben elveszített második mérkőzésért. A Dab.Docler már szombaton visszavette a pályaelőnyét, majd a vasárnapi ütközet alkalmával is nyerni tudott. Igaz nem volt ez egy könnyű menet.

Galanisz Nikandrosz révén már 39 másodpercet követően vezetett a Dunaújváros és ugyan az erdélyi együttesnek több nagy helyzete is volt a folytatásban, először csak a 46. percben sikerült mattolni Peter Sevelát. Kisvártatva jött a hazaiak újabb emberelőnyös gólja, ám a veterán Tőkési Lajos révén hosszabbításra tudta menteni a találkozót a Dab.

A ráadásban egy másik veterán, Peterdi Imre döntött, a Dunaújváros így 3-2-re nyert és hazai környezetben akár a bajnoki címet is megnyerheti a következő mérkőzésen. Azt az összecsapást szerdán rendezik.

Eredmény – MOL Liga, döntő, 4. mérkőzés
HSC Csíkszereda (romániai) – Dab.Docler 2-3 (0-1, 0-0, 2-1, 0-1) – hosszabbítás után
Gól: Fadrny (46.), Kmit (51.), illetve Galanisz (1.), Tőkési (52.), Peterdi (62.)

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-1 a Dunaújváros javára.